Druhy tištěných tkanin

- Aug 24, 2019-

1.Transferový tisk

Způsob tisku se nejprve používá k potisku pigmentu na papír, aby se vyrobil transferový papír, a poté k přenosu barvy na tkaninu při vysoké teplotě (zahřívání a lisování na zadní straně papíru), která se obecně používá pro textilie z chemických vláken, charakterizované jasnými barvami a jemnými vrstvami. Květinový vzor je realistický a umělecký, ale tento proces je v současné době použitelný pouze u několika syntetických vláken, jako je polyester.

Proces přenosu tisku je jednoduchý, investice jsou malé a výroba je flexibilní. To je v současné době populární na trhu ... Ale abych byl upřímný, transferový tisk a jiné typy tisku jsou srovnávány, cena je vyšší, ale existuje určitá známka.

2. Vypouštěcí tisk

(výtisk) výtisk (výtisk) za použití barviv, která nejsou rezistentní k barvicímu činidlu, po sušení, potisku barvivem obsahujícím vypouštěcí činidlo nebo činidlem odolným proti barvivům současně, po zpracování, tisku barva podkladu je zničena a odbarvena, čímž se vytvoří bílý vzor na zemi nebo barevný vzor vytvořený barvením květinového barviva. Také známý jako bílý nebo barevný tah. Může to mít za následek praní oblečení? Zdá se, že barva oblečení byla hodně vypraná a rozmazaný ~ ~ Ve skutečnosti se jedná o tisk. Princip tisku spočívá v extrakci barvy textilních vláken a její přeměně na jinou světlejší barvu. Je to jako mycí účinek. Je to druh skvělého tisku pro muže!

3. Snížený tisk

Tento způsob využívá rozdíl ve vlastnostech chemické odolnosti různých vláken ve prokládané nebo směsové textilii, nanášením stripovacího činidla k částečnému odstranění jednoho z vláken v tkanině tiskařským procesem a zadržením jiných vláken za vytvoření průsvitného vzoru. Také se nazývá vypálený tisk nebo vypálený tisk.

4. Smršťovací tisk

Při použití způsobu tisku se chemicky látka, která může expandovat nebo stahovat vlákno, lokálně aplikuje na tkaninu a vhodným zpracováním se způsobí, že se roztahuje rozdíl mezi vlákny v tiskové části a vlákny v netisknutelné části. nebo zkráceně, čímž se získá produkt, který má na povrchu pravidelný nerovnoměrný vzor. Bavlněná tiskařská sekačka, jako je žíravina, jako plnidlo. Také se nazývá konkávní a konvexní tisk.

5. Plochý tisk

Tiskařská forma je polyesterová nebo nylonová síťovina (květinový talíř) upevněná na čtvercovém rámu a mající dutý vzor. Vzor na květinové desce může procházet barevnou pastou a vzor bez tohoto vzoru uzavírá síťovinu vrstvou polymerního filmu. Při tisku tiskne šablon textilie a šablon je zbarvena stěrkou a je seškrabována dozadu a dopředu pomocí čepele lékaře, aby barevná pasta procházela vzorem a dosáhla povrchu textilie. Plochý sítotisk má nízkou produkční účinnost, ale má širokou přizpůsobivost a flexibilní použití a je vhodný pro výrobu malých šarží a více druhů.

Printed fabric