Tři technické problémy digitálního tisku

- Jul 24, 2020-

Vzhledem k mnoha technickým výhodám se digitální tisk na trhu s tiskem stále více rozvíjí a je podporován stále více výrobci. V tržním prostředí rychlé módy a personalizované poptávky se digitální tisk stal první volbou pro malé výrobní podniky. Zejména pro hedvábný průmysl hledají hedvábné výrobky bohaté vzory a jasné barvy. Ve srovnání s tradičním tiskem jsou vyšší náklady na zpracování digitálního tisku zcela dostupné pro hodnotu tkaniny samotné hedvábí. Navíc s rychlým rozvojem digitální technologie byly její náklady na zpracování výrazně sníženy.

V digitálním polygrafickém průmyslu existují příležitosti a výzvy. CAGR (složená roční míra růstu) v tomto odvětví má stále silnou dynamiku více než 20% a má v budoucnu dobrou perspektivu.

Jak v takovém prostředí pozadí řešit následující problémy při používání technologie digitálního tisku?

Jak si vybrat digitální tiskový stroj?

1. Tvar tkaniny?

Cívkový materiál, střih, svetr, konfekční oblečení atd. Se vztahují na formu tkaniny. Podniky si mohou vybrat digitální tiskařský stroj na textil podle své vlastní textilní formy. Výběr přesnosti tisku: Obecně lze říci, že hedvábí, šifon a jiné jemné textilie mají vyšší požadavky na přesnost, zatímco textilie s hrubými vlákny vyžadují nižší přesnost. Od zákazníků&# 39 také zvažte, zda vybraný textilní tiskárenský stroj může splnit požadavky na přesnost zákazníka' současně čím vyšší je přesnost, tím pomalejší účinnost. Ve snaze o vysokou přesnost nezapomeňte, zda rychlost tisku může dosáhnout standardu.

2. Proces tisku?

Digitální tisk zahrnuje zejména přímý tryskový tisk a tisk pro přenos tepla. Materiál pro přímý tryskový tisk má širokou škálu aplikací, které lze použít na konopí, hedvábí, vlnu, bavlnu, polyester, nylon, modal. Potřebuje však klížení, napařování, praní a další procesy. Relativní investice je relativně velká. Nejrychlejší rychlost přímého tryskového textilního tiskového stroje je tryska Kyocera (tryska je asi 40000 juanů), následovaná tryskami Star Guang1024 (více než 20000) jsou vysokorychlostní trysky. Mezi běžné trysky středních rychlostí patří Ricoh G5, Seiko, Konica 1024i atd. Potisk přenosu tepla má výhody vysoké přesnosti, malých investic a není třeba provádět předúpravu a následné zpracování. Není však mnoho použitelných tkanin. Používá se hlavně v textilních vláknech z chemických vláken. Obecně se používá tryska Epson, která je pomalá a vhodná pro tisk vzorků. Výběr trysky tiskového stroje: tryska textilního tiskařského stroje hraje rozhodující roli v přesnosti tisku, množství inkoustu, rychlosti tisku a výrobních nákladech. Je to nejdůležitější součást textilního tiskařského stroje. V současné době zahrnuje hlavní tryska textilního tiskařského stroje v Číně Xingguang a Kyocera. Jako spotřební materiál musí být tryska vyměněna každých několik let, proto by měla být zvážena trvanlivost a náklady na výměnu trysky.

3. Síla výrobce?

Hrozba ze zadního zákaznického servisu je zákaznický servis. Při neexistenci dalších faktorů je volba velkých výrobců první volbou. Velcí výrobci jsou dokonalejší v RGG amp; D a poprodejní technologie. RGG amp; Síla výrobců určuje, zda výrobky vyrobené jejich zařízením mají konkurenceschopnost na trhu a úžasná podpora vám může pomoci vyřešit vaše starosti.

4. Domácí dovoz?

Čínská výrobní úroveň vědy a techniky Číny' Podniky mohou zvážit následující faktory: za prvé, nákladový faktor. Náklady na dovážené stroje jsou z hlediska nákladů a daní vyšší. Při výběru textilních tiskových strojů jsou dovážené stroje často dražší než domácí stroje. Za druhé, klíčové technologie. Nejdůležitější základní technologií textilního tiskařského stroje je tryska. Domácí textilní tiskařský stroj také používá dováženou trysku a většina doplňků používaných některými výrobci se dováží ze zahraničí. Pokud jde o zařízení a technologii, domácí dovoz je téměř stejný. Za třetí, poprodejní servis. Dobrá podpora poprodejního servisu je jedním z klíčových, dobrým poprodejním servisem je včasné a efektivní řešení problémů.

5. Další faktory?

Výběr lokality: oblast vybavení a požadované podmínky prostředí, podmínky prostředí se odrážejí hlavně v: teplotě a vlhkosti. Náklady na tisk: nájemné, mzdové náklady, náklady na vodu a elektřinu, náklady na vybavení, spotřebu inkoustu, ztrátu trysek. Provozní podmínky zařízení: porozumět výkonu, tlaku vzduchu, napětí a dalším specifickým požadavkům zařízení. Neexistuje žádný nejlepší stroj, pouze pro jejich vlastní nejlepší stroj, vhodný pro jejich vlastní, je nejdůležitější, při výběru textilního tiskařského stroje, by měl být kombinován s jejich skutečnou skutečnou situací a musí si vybrat, není drahý, jen vybrat ten pravý .

Jak si vybrat inkoust?

1. Podle požadavku na tisk si můžeme vybrat čtyři barvy, šest barev, osm barevných inkoustů atd. Čím více inkoustu, tím lepší nasycení barvy tisku.

2. Vyberte inkoust podle materiálu tkaniny. Různé tkaniny používají různé inkoust. Správné použití inkoustu může zlepšit stálost barev a barvu tkaniny. Inkoust pro digitální tisk lze rozdělit na inkoust na barvu a pigmentový (pigment). Jeho vlastnosti jsou uvedeny v tabulce

3. Vyberte inkoust podle značky trysky textilního tiskového stroje a inkoust vyvinutý pro trysku napomáhá výrobě.

4. Některé podniky se ve skutečném výrobním procesu setkávají s některými problémy s inkoustem, takže jednoduše spolupracují s výrobci inkoustu při vývoji inkoustu pro digitální tisk vhodný pro jejich vlastní výrobky. Hlavními úvahami jsou kompatibilita inkoustu a trysky, kompatibilita inkoustu a tkaniny a systém správy barev inkoustu.

Jak vybrat přísady?

Výběr pomocných zařízení pro digitální tisk se zvažuje hlavně ze čtyř hledisek: výtěžek barev, propustnost, úchyt a stálost barev.

Hlavními typy přísad jsou pasta, zahušťovadlo, alkalické činidlo, močovina atd. Mezi nimi je zvláště důležitá volba pasty. Výrazně to ovlivňuje výkon tisku, včetně jemnosti vzoru, stínu a držadla.

Podniky by si měly zvolit typ pasty přiměřeně podle požadavků svých vlastních produktů. Například průmyslové mořské řasy mají dobrou propustnost, dobrou manipulaci a nízké náklady, ale její jemnost a výtěžek barvy jsou relativně nízké. Ačkoli některé syntetické pasty mají vysokou jemnost a vysoký výtěžek barev, jejich propustnost a pocit ruky jsou špatné a některé mají špatné reologické vlastnosti. Zejména hedvábné textilie vysoké hodnoty mají vysoké požadavky na jemnost, výtěžek barev a pocit z ruky vzoru, což vyžaduje, aby podniky vyhodnotily v malých a středních pokusech a vybraly vhodné dodavatele aditiv a pastu.