Rozdíl mezi Sergeem, Khaki, keprem a Gabardinou

- Jan 02, 2020-

Existuje mnoho druhů keprových tkanin, které lze rozdělit na levý kepr a pravý kepr. Podle struktury je možné ji rozdělit na jedno keprové a dvojité keprové. Obecně platí, že osnovní keprová nebo dvojitá keprová tkanina, jako je Z-twistová osnova, obvykle používají levý kepr, S-twistová osnova, často používají pravý kepr. V podnikání lze keprové tkaniny rozdělit na kepr, serge, khaki a gabardine.

1. Keprová tkanina: struktura je 2/1, keprová linie na přední straně je zřejmá, ale ne na zadní straně. Keprová tkanina je kompaktnější a silnější než běžná tkanina a je měkčí. Keprovou látku lze podle použité příze rozdělit na keprovou přízi, polovinu kepru a plnou kepru. Podle charakteristik příze ji lze rozdělit na hrubý kepr a jemný kepr. Tkané tkané bavlněné příze s více než 29tex (méně než 20 nití) se nazývají hrubé kepry a ty, které jsou tkané s více než 29tex (více než 20 nití) bavlněné příze, se nazývají jemné kepry.

2. Serge: struktura je 2/2 kepr. Kordové linie na přední a zadní straně jsou zřejmě podobné. Textura serge je bližší a silnější než kepr. Podle různé použité příze ji lze rozdělit na přízi serge, poloviční vlákno Serge a celou řadu Serge. Příze Serge je ponechána kepr, zatímco polovina a plná Serge jsou pravá kepr.

3. Huadani: organizace je také 2 / 2. Podle různých použitých přízí ji lze také rozdělit do tří typů: gaudani, half-line huadani a full-line huadani. Podobně gázový gabardin je ponechán kepr, poloviční linie a úplná gabardina jsou pravé kepry.

4. Khaki: Khaki lze také rozdělit na khaki přízi, khaki napůl a na plnou linii Khaki podle různých typů použitých přízí. Gázová karta je obecně 3/1, proto je na přední straně keprová linie tlustá a zřetelná, a na zadní straně keprová linie není zřejmá, proto se nazývá jednostranná karta, její směr kepru je ponechán šikmé a jeho struktura je relativně pevná a pevná. Poloviční čára khaki a celá čára Khaki většinou používají 2/2, stejný vzor na přední i zadní straně, takže se nazývá oboustranná khaki. Niťová karta rovněž přijímá strukturu kepru 3/1, což je pravý kepr na přední straně silnější a výraznější než kepr 2/2.

Rozdíl mezi čtyřmi: kepr: zrno je tenké, 2/1 Serge: těsnost osnovní a útkové příze je blízko, celková těsnost je menší než u gabardinu, keprové zrno je téměř 45 stupňů a struktura je měkký. 2/2 gabardine: vysoká osnovní hustota, nízká hustota útku, celková těsnost je větší než serge, menší než khaki, struktura je silná, ale ne tvrdá a vzor kepru je blízko 63 stupňů. 2/2 Khaki: vysoká osnovní hustota, nízká hustota útku, celková těsnost je větší než u gabardinu, tělo tkaniny je tuhé a silné, 3/1, 2/2.


Double Face Scarfs