Vytištěná tkanina

- Sep 26, 2018-

Připravuje se barvením na barevnou pastu přímo na bílé nebo světle zbarvené tkanině, která vytváří vzor, který je jednoduchý, má nízké náklady a nejvíce se používá. Mezi běžné metody tisku patří tisk plochou obrazovkou, rotační sítotisk, přenosový tisk a podobně.

Tištěná tkanina, známá také jako potahovaná látka, je druh textilu s potištěnými vzory, včetně bavlny, polyesteru atd., Široká škála, následující je krátký úvod co je tištěná tkanina. Jednoduché pochopení tištěných tkanin spočívá v tom, že tkaniny jsou nejdříve tkané a poté vytištěny na tištěném vzoru. Podle různých tiskových materiálů a tiskařských procesů jsou tisknuté textilie také klasifikovány.

Nejprve jsou tištěné tkaniny rozděleny do inkoustově potažených tkanin a přenosových potahovaných látek. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma látkami spočívá v tom, že proces tisku je jiný.

První pohled na inkoustové potiskované tkaniny, obecně rozdělené na rotační sítotiskové textilie a ploché sítotiskové textilie, zejména k uvedení jejich vlastností: výroba plochého sítotisku má nízkou účinnost, ale širokou přizpůsobivost, flexibilní aplikace, vhodná pro malou šarži a různorodou odrůdu Výroba. Rotační sítotisk je kontinuální zpracování s vysokou produkční účinností a má výhody válečkového a plochého sítotisku, existují však určité omezení v jemnosti vzoru a bohatosti tiskové barvy.

Existuje několik způsobů tisku textilu, z nichž dva jsou komerčně důležité metody tisku: sítotisk a rolování. Třetím způsobem je termotransferový tisk, který je relativně méně důležitý. Jiné metody tisku, které se v textilní výrobě používají jen zřídka, jsou: tisk na dřevěné bednění, tisk na voskové smalty, tisk na barvivo příze a tisk proti barvení. Mnoho textilních tiskáren používá sítotisk a rolovací tisk k tisku tkanin. Tímto způsobem se také tiskne většina tisku přenosu tepla do tiskových zařízení.