Bezpečnostní opatření pro praní hedvábných tkanin

- Dec 04, 2019-

1. Při mytí hedvábného šátku není vhodné ho dlouho namočit do studené vody. Je lepší trvat pět až deset minut. Při mytí můžete použít neutrální prací prostředek, nikoli alkalický prací prostředek, mýdlo, detergent nebo jiné čisticí prostředky, nemluvě o dezinfekčním prostředku. Hedvábný šátek nelze umýt pračkou, ale ručně. Při čištění by měl být lehce třepán. To nemůže být třepán gravitací, aby se zabránilo poškození vláken.

2. Pro umytý hedvábný šátek je lepší jej vysušit vodou ve vzduchu a je také suchý ve stínu. Nemůže být vystaven slunci, aby se zabránilo vlivu na sílu a stálobarevnost vlákna. Může být odstraněn, když je oblečení 80% suché, takže hedvábný šátek po vysušení je měkký a snadno nezmizí.

3. Charakteristiky hedvábných šátků jsou kyselé a alkalické odolnosti, takže aby barva byla jasná, je lepší upustit několik kapek kyseliny octové do vody před sušením a pak namočit šátky do vody asi 10 minut a pak je vyschnout, aby šátky udržely jasnou barvu.

4. Hedvábné výrobky by neměly být parfémovány, osvěžovače, deodoranty a tak dále. Nepoužívejte kafr pilulky při skladování, protože to může způsobit hedvábné šátky absorbovat nějaký druh zápachu nebo zabarvení. Hedvábné šátky by měly být zavěšeny ve skříni s věšákem namísto kovových, aby se zabránilo rzi a jinému znečištění. Měly by být také uchovávány mimo dosah přímého slunečního světla.

Universal Works Double Sided Scarf