Provozní technologie tištěných tkanin

- Apr 02, 2019-

Modrá tisková tkanina se pohybuje již dlouhou dobu od starověku. Technologie provozu modrého potištěného plátna nyní vyzrála a nabízí celou řadu technologických podmínek. Moderní výrobní technologie modré potištěné látky se liší od starověku. Znáte starodávnou technologii?

Nantong lidově modrá tisková tkanina začala v dynastii Ming a byla předána dodnes. Díky neustálým snahám generací lidových umělců, zejména současných lidových řemeslníků, dosáhl bezprecedentní brilanci od jediného domácího textilního výrobku k různým textilním výrobkům, od praktického života po praktický, dekorativní a mnohotvárný, od pole až po město.

Tkanina Nantong Blue je jedním z nejreprezentativnějších lidových řemesel. Nantong modré tištěné tkaniny muzeum založené Wu Yuan byl uveden jako základna dědictví čínské modré tištěné tkaniny. "Nantong Blue Potištěné tiskařské tiskařské a barvící techniky" deklarované Wu Yuan byly uvedeny v první dávce národních seznamů nehmotného kulturního dědictví. Nantong byl také jmenován jako rodné město Modré potištěné látky. Tyto čestné tituly byly studovány v oblasti Blue Printed Cloth tiše s Wu Yuanxinem 3O po mnoho let a trvají na jejich předávání. Tradice je neoddělitelná od tradice.

Modrá je extrahována z Polygonum modré trávy jako barvivo (indigo). Dutý vzor je položen na bílý hadřík. Anti-barvící činidlo je seškrabováno do prostoru pro vzorek škrabkou a uniká na povrch tkaniny. Po vysušení se činidlo zabarvující barvení umístí do barvicí nádoby. Po 20 minutách se tkanina oxiduje a větrá po dobu 30 minut. Obecně se opakovaně barví 6 až 8 krát, aby se dosáhlo požadované barvy. Pak se oxiduje ve vzduchu, suší se a seškrabává se prášek proti barvení, který vykazuje modré a bílé vzory. Vzhledem k tomu, že se jedná o ruční tisk a barvení, dužina po vysušení bude mít nevyhnutelně praskliny, které tvoří jedinečné kouzlo ručně vyráběného modrého potisku - ledové praskliny, a nyní strojní potisk hadříkem nebo modrým potiskem bez tradičních technik jsou jasné, modré a bílé, bez ruční stopy tradičních technik. Vzor modré tkaniny je příznivý a slavnostní, a to bylo populární již 300 let. Rád vidím a slyším.

Modrý tiskový hadr starověký provozní proces není tak složitý jako moderní, ale proces je spojením mezi minulostí a budoucností, bez starověkého procesu jako „průkopníka“, neexistuje moderní moderní technologie.


ADRESA: č. 17 8. ulice, okres hospodářského rozvoje Xiasha, Hangzhou

MOBILE: +8618258135873

E-MAIL: vivien@xhsilkfabric.com