Metoda pro rozlišení příze Rayon, hedvábí a polyesteru

- Nov 15, 2019-

Rayon, hedvábí a polyesterové příze je několik druhů "hedvábí" běžně se vyskytujících v textilních tkaninách. Jejich vzhled je podobný, ale jejich ceny a výkon jsou zcela odlišné. Mnoho lidí se však nerozlišuje dobře, protože jsou si podobní, ale při příjezdu utrpí velkou ztrátu. V tomto článku vás uvidím tyto druhy hedvábí.

Rayon: jasný lesk, je mírně drsný a má pocit vlhkosti a chladu. Je uvolňován rukou a vrásky, vrásky jsou více, po zploštění jsou stále stopy, látka je vytažena jazykem a hedvábí je rovné. Snadno se zlomí, zlomí. Pružnost je odlišná, pokud je mokrá a suchá. Hedvábí je měkké a měkké, měkké na dotek, jemné textury a může vydávat zvláštní zvuk, když jsou rozbity společně, běžně známé jako „hedvábí“ nebo „znějící“. Po otření a uvolnění ruky jsou vrásky méně a nejsou patrné a hedvábí má stejnou pružnost za mokra i za sucha.

Polyesterové hedvábí: silný reflexní materiál, vysoká tuhost, rychlé odskočení, svěží, dobrý výkon proti vráskám, silný a není snadné ho rozbít.

Method For Distinguishing Rayon, Silk And Polyester Yarn

Hedvábí: Hedvábí obecně označuje hedvábí, včetně hedvábí, tussahu, hedvábí ramie, hedvábí kasava atd. Pro identifikaci hedvábných tkanin spotřebitelem lze použít následující metody.

I. Metoda identifikace čísla položky: Domácí satén implementuje jednotné číslo produktu skládající se z 5 arabských číslic. 5 číslic zleva označuje číslo materiálu a celou hedvábnou látku (včetně hedvábí a hedvábí). 1 ", textilie z chemických vláken je" 2 ", směsná textilie je" 3 ", hedvábná tkanina z tussahu je" 4 "a hedvábná textilie je" 5 ".

Za druhé, metoda identifikace ceny: cena hedvábné tkaniny je asi dvakrát vyšší než cena chemického vlákna a simulovaného hedvábného saténu. Zatřetí, metoda rozpoznávání lesku a cítění: vzorek je rovnoměrně rozložen, aby viděl jeho vzhled, hedvábí má absorpci světla, vypadá hladce a nemá zrcadlový povrch, lesk je elegantní a měkký, perla je jasná , ruka se cítí měkká a elegantní, hedvábná nit je hustá, ruka chytí vrásky, čím vyšší je čistota, tím vyšší je hustota hedvábí. hedvábná tkanina byla změkčena, ale hedvábný povrch je tmavý a nemá lesk perel; textilie z chemických vláken je jasná, oslňující a je tuhá. .

Kromě toho by měl mít hedvábný produkt mírný pocit poškrábání ruky. Tření dvou vrstev látky vytvoří zvuk "hedvábí", zatímco látka jiných surovin ne.


Začtvrté, způsob spalování:

Některé příze jsou spáleny, hedvábí nevidí otevřený plamen, vůni hořících vlasů, hedvábí je šedé a může být rozdrteno rukou; hedvábí je vystřeleno ohněm, plastickou vůní, okraj bude po uhasení ohně tvrdý. Pryžový blok.

Rychlost smrštění hedvábí je vyšší. Konečný produkt by měl být vybrán tak, aby byl větší než skutečná poptávka. Pokud se jedná o tkaninu, měla by být textilie ponořena do čisté vody po dobu delší než 5 hodin před výrobou, aby textilie zcela absorbovala vlhkost, poté byla usušena a poté namočena. Po dvou máčeních a vysušení se hedvábí 2krát nedeformuje a prádlo lze prát dle přání. Pokud však zvolíte vysoce kvalitní zboží v hedvábí, je nejlepší provést suché čištění, takže látku není nutné předem namočit.

Vlastnosti polyesterového hedvábí jsou odolné vůči chemikáliím a častému praní, což snižuje zabarvení a zabarvení oblečení.

Hotelové uniformy, modrý denim kartáčovaný kámen, sportovní oblečení nebo dětské oblečení jsou proto vyrobeny z polyesterové příze.

Relativně řečeno, polyesterová příze je tvrdší než hedvábí. Při vyšívání stroj pracuje vysokou rychlostí a polyesterová příze s vysokou houževnatostí vydrží velkou tažnou sílu a její ohnivzdorný výkon je extrémně vysoký, i když je oblečení blízko plamene, není snadné vznítit.

Vlasy jsou světlé, ruka je mírně drsná a má pocit vlhkosti a chladu. Uvolňuje se ručně a uvolňuje se. Vrásky jsou víc. Po sloučení jsou stále známky. Látka je vytažena jazykem a hedvábí je rovné. Rozbité a zlomené. Pružnost je odlišná, pokud je mokrá a suchá.