Materiál A údržba hedvábných šátků

- Aug 08, 2020-

Koncept hedvábí

Hedvábí obecně odkazuje na hedvábí, včetně hedvábného moruše, tussahového hedvábí, ricinového hedvábí, kasavského hedvábí atd. Hedvábí, známé jako&"vlákno Queen GG", je oblíbeno lidmi všech věků pro své jedinečné kouzlo. Hedvábné vlákno, proteinové vlákno, obsahuje 18 druhů užitečných aminokyselin v hedvábném fibroinu, což může pokožce pomoci udržet metabolismus lipidové membrány na povrchu, takže může udržet pokožku vlhkou a hladkou

Vlastnosti hedvábí

1. Hedvábí je druh bílkovinného vlákna, které se skládá ze sericinu a hedvábného fibroinu. Skládá se z 18 druhů aminokyselin v různém poměru a prostoru. Sericin zvnějšku, hedvábný fibroin dovnitř, dva úzce spojené. Struktura sericinu je volná a drsná, proto potřebuje odplynění. Struktura hedvábného fibroinu je kompaktní, měkká a světlá, s perleťovým leskem.

2. Měkká, hladká, silná, baculatá, vynikající elasticita.

3. Má dobrou hygroskopicitu, propustnost vzduchu a funkci péče o pokožku. Hedvábí je proteinové vlákno. Hedvábný koberec vyrobený z hedvábí má dobrou ultrafialovou absorpci. Hedvábí je druh porézní vlákniny, takže má dobré vlastnosti pro uchování tepla, absorpci vlhkosti, odvod vlhkosti a propustnost vzduchu a má určitý ochranný účinek na pokožku.

4. Hedvábí je jemné a mělo by se o něj pečlivě starat, aby nedošlo k poškození bílkovinných vláken způsobených gravitačním třením a kroucením nebo tažením na drsných místech.

Metoda praní

Praní: hedvábné výrobky jsou vyrobeny z jemné vlákniny pro péči o zdraví založené na bílkovinách. Není vhodné třít a umýt hedvábné výrobky pračkou. Oblečení byste měli ponořit do studené a studené vody po dobu 5-10 minut a potom pomocí speciálního hedvábného saponátu syntetizovat prášek s nízkým obsahem pěny nebo neutrální mýdlo, aby se jemně třel a třel (pokud je to malý kus látky, jako je například ručník na praní hedvábí) , Pak lepší využití je šampon může být), malované hedvábné oblečení ve vodě opakovaně opláchněte.

Sušení: hedvábné oblečení by se po mytí nemělo sušit na slunci a nemělo by se sušit sušičkou. Obecně by hedvábné oděvy měly být sušeny na chladném a větraném místě. Vzhledem k tomu, že ultrafialový paprsek na slunci je snadné provést žloutnutí hedvábné textilie, vyblednutí a stárnutí. Není proto vhodné po praní vyždímat a vyždímat hedvábné oblečení. Místo toho by se měly jemně protřepat otevřené a pak se před žehlením nebo třepáním rozprostřou na vzduchu až na 70%.

Žehlení: odolnost hedvábného oblečení proti vráskám je o něco horší než odolnost chemického vlákna, takže se říká, že&"bez vrásek není skutečné hedvábné GG". Pokud jsou prádlo po praní pomačkané, musí být žehlící, aby bylo svěží, elegantní a krásné. Při žehlení provlékněte prádlo na 70% sucho, rovnoměrně stříkejte vodou a před žehlením vyčkejte 3-5 minut. Teplota žehlení by měla být regulována pod 150 ° C. Žehlička by se neměla přímo dotýkat hedvábného povrchu, aby nedošlo k polární záři.

Konzervace: pro uchování hedvábného oblečení, tenkého spodního prádla, košil, kalhot, sukní, pyžam atd., Je třeba před odběrem prát a vyžehlit. U oděvů z podzimu a zima, kabátů, Hanfu a Qipao, které jsou nepohodlné k sejmutí a čištění, se k jejich čištění používá metoda suchého čištění, dokud nejsou vyžehlené, aby se zabránilo plísním a molům. Po žehlení může také zabít bakterie a hmyz. Současně by měly být bedny a skříňky pro ukládání oblečení udržovány čisté a utěsněné, aby se zabránilo znečištění prachem.

Metoda údržby

1. Při praní prádlo omyjte rukou pod 30 stupňů a převlékněte jej. Pokud je namočíte do vody několika kapkami octa, hedvábné šaty budou měkké a hladké;

2. K praní se nesmí používat alkalické čisticí prostředky a mýdlo. Po mytí by měl být chladný a suchý na větraném místě, aby nedošlo k poškození rukojeti a barvy hedvábného oblečení;

3. Vlhký hedvábný oděv okamžitě omyjte;

4. Nezavěšujte hedvábné oblečení na tvrdý kovový háček, aby nedošlo k poškození hedvábného povrchu;

5. Pokud se hedvábí nenosí, tablety kafru by se neměly dávat, jinak je snadné být křehké;

6. Teplota žehlení by měla být 100 ℃, a proto je lepší vycpávku utěsnit utěrkou.