Hlavní typy šátků

- Jul 09, 2020-

Hlavní typy šátků

Tkanina šátků může být zhruba rozdělena do dvou kategorií: tenká a tlustá. Tenká je převážně vyrobena z hedvábí, zatímco druhá je vyrobena převážně z vlny. Tam jsou některé středně tloušťky šátky mezi těmito dvěma, hlavně bavlny a konopí. V člověkem vyrobené vlákno, polyesterové vlákno je většinou hedvábí jako a akrylové vlákno je vlna jako. Rayon a rayon, které nakonec patří k recyklovaným vláknům, jsou většinou vyrobeny z tenčích a povislých stylů. Samozřejmě, existuje mnoho smíšených materiálů, absorbovat výhody různých materiálů, vyrobených do různých krásných šátků.

Hedvábí

Hedvábné šátky jsou převážně vyrobeny z hedvábí. Vzhledem k různým textilním metodám je však struktura také velmi odlišná. Nejběžnější hedvábné šátky jsou následující:

Třkání - to je velmi silná hedvábná tkanina, která není snadné deformovat a zavěsit. Tkanina může být rozdělena do několika tříd od tlustých až po tenké, jako jsou slavné šátky Hermes. Výhoda tlusté keprové vazby je silná, ale existují také nevýhody, to znamená, že čím silnější je, tím těžší to bude a drapérie není dost dobrá. Při vázání není snadné vytvořit přirozený pocit drapérie, který je o něco méně pohodlný. Takže někdy je jednodušší zvolit tenčí látku.

Plain tkát - tento druh hedvábí je většinou tenký, ale stále neprůhledný, hladký a lesklý. Mnoho šátků je vyrobeno z tohoto materiálu. Tyto šátky jsou trochu tenké a pokleslé, doporučuje se, aby se začátečníci mohli z takových tkanin učit.

Šifon - to je velmi tenká, lehká tkanina s hladkým, průsvitným povrchem. Je to podobné jako Georgette, jediný rozdíl je, že povrch georgette je hrubší a má zřejmé díry. Šifon rukojeť je jemnější a pokročilejší, ale hedvábné šátky z těchto dvou druhů tkanin mají společné vlastnosti elegantní a pohyblivé a dobrý pocit drapérie.

Spředěsná příze odkazuje na extrémně tenké hedvábné tkaniny. Jemné Organza, GONGTING příze a cikáda křídlo příze patří k tomuto druhu materiálu. Jejich vlastnosti jsou načechrané a tuhé, průsvitné, velmi lehké a průhledné. Vypadají velmi zasněně. Musí být svázány zvláštním způsobem, aby ukázaly svou chuť. Silnější je stále mírně transparentní a zdá se, že je tuhá a formální. Pouze tím, že ukazuje dovednost můžeme dát plnou hru na jeho vlastnosti.

B vlna

Díky svým tepelným vlastnostem byly výrobky z vlny vždy hlavním materiálem velkých šálů a silných šátků, mezi nimiž výrobky z vlny představují vysoký podíl. Níže jsou určeny výrobky z vlny z různých zvířat:

Vlny

Vlna z ovcí je nejčastějším druhem vlněných výrobků. Jeho vlastnosti jsou teplé a pohodlné, není snadné elektrostatické. Existují dva druhy šátků vyrobených z vlny, jeden je vyroben z vlny a pak pletený do šátku; druhý je tkaný do vlněné tkaniny a pak se používá k výrobě šátek nebo šátek

Kašmír

Toto slovo pochází z indického názvu kašmíru, který odkazuje na kašmír, který se zde vyrábí. Vlněné řemeslníky zde mají světové dovednosti a mohou točit nejlepší kašmír.

Na koze jsou dvě vrstvy vlny. Spodní vrstva je měkká a jemná vlna a vnější vrstva je hustá a tvrdá kožešina. Kašmír je spodní vrstva vlny. Textura je měkká a lehká a má dobrý lesk a hladký pocit.

C bavlna

Bavlněný šátek není tradiční tkanina. Bude vyroben z bavlněného šátku, což je ležérnější styl. Některé z nich jsou vyrobeny z obyčejné bavlněné tkaniny po potisku a barvení, zatímco jiné jsou vyrobeny z více ležérní šátky s bavlněnými tkaninami podobné t-shirt tkaniny. V poslední době, tento druh šálů pro volný čas jsou odvážné v designu. Jsou vyrobeny z různých materiálů. Jsou barevné. Mají silný smysl pro mix a zápas. Jsou velmi populární mezi mladými lidmi.

D regenerované vlákno

Nediskutujme o výrobním procesu těchto vláken, ale můžeme si uvědomit, že jsou všechny vyrobeny z přírodních rostlin a pak chemicky ošetřeny. Mezi nimi jsou rayon a rayon nejstarší a nejpoužívanější regenerovaná vlákna, která se vyznačují měkkou a pohodlnou hladkostí a vynikající drapinou. Nová generace regenerovaných vláken včetně modálních, Tencel a Lyocell jsou dobře známé.

E směs

Míchané tkaniny by neměly být jejich vlastní kategorií, ale moderní high-tech textilní technologie činí podíl smíšených tkanin v oděvních tkaninách stále vyšší. Účelem míchání je absorbovat výhody různých vláken, jako je přidání regenerovaných vláken, pokud chcete zvýšit prohýbat, elastická vlákna, pokud chcete více pružnosti, a hedvábí, pokud chcete zlepšit lesk. Pokud chcete být více lesklé, můžete přidat kovové vlákno; pokud chcete zvýšit teplo, můžete přidat vlnu; pokud chcete zvýšit strukturu a pocit mlhavého povrchu, můžete přidat konopí; pokud chcete zachovat nesmršťování a bez vrásek vlastnosti, můžete přidat chemické vlákno; pokud chcete zlepšit propustnost vzduchu, můžete přidat bambusové vlákno atd.

Míchané vlákno je velmi populární v Evropě a ve Spojených státech, dokonce i procento je jasně napsáno, takže lidé mohou koupit v pohodě.