Přenos tepla

- Dec 17, 2019-

Princip tisku teplonosného tiskového stroje je podobný jako přenosový tisk. Při tisku pro přenos tepla se vzor nejprve vytiskne na papír disperzními barvivy a tiskařskou barvou a poté se potištěný papír uloží pro použití v továrně na textilní tisk. Během tisku tkanin se přenosový papír a nepotištěný papír vkládají tváří v tvář přes tiskové zařízení pro přenos tepla. Za podmínek přibližně 210 ° C se barvivo na přenosovém papíru sublimuje a přenáší na tkaninu přes stroj při takové vysoké teplotě a tiskový proces je dokončen bez dalšího zpracování. Tento proces je relativně jednoduchý a nevyžaduje potřebné odborné znalosti při výrobě rotačního nebo rotačního sítotisku.

Disperzní barvivo je jediné sublimovatelné barvivo, v jistém smyslu je to jediné barvivo, které lze tisknout pomocí stroje pro přenos tepla. Tento postup lze proto použít pouze u tkanin složených z vláken s afinitou k tomuto druhu barviva, včetně acetátového vlákna, akrylonitrilového vlákna, polyamidového vlákna a polyesterového vlákna. Při tisku pomocí stroje pro přenos tepla by továrna na tisk tkanin měla zakoupit tento druh papíru pro tisk od vysoce specializovaného výrobce papíru pro tisk. Můžeme tisknout transferový papír podle požadavků návrháře vzorů a zákazníků.

Pro tisk oděvů lze použít tisk pro přenos tepla, v takovém případě by měl být použit speciálně navržený vzor. Jako kompletní způsob tisku tkanin vystupuje tiskový stroj na přenos tepla z tiskového procesu, čímž eliminuje nepřesnosti a další vady. Proto se tisková tkanina pro přenos tepla zřídka zdá být vadná.

Black Silk Fabric