Už jste někdy opravdu porozuměli tiskařské tkanině, když nosíte tolik květinových oděvů?

- Jun 29, 2019-

Tiskové znalosti česání

Oděvní tisk se skládá převážně ze tří prvků: textilie, metod a barviv. Před barvením je tkanina bílá šedá látka. Metody zahrnují tiskové zařízení a proces. Barviva zahrnují disperzní barviva, reaktivní barviva a kyselá barviva. Vzorec je následující:

Tisk = textilie + metoda + barvivo

Základní znalosti o tkaninách

Víme, že ne každý druh textilie lze barvit přímo (například za účelem zvýšení stálosti příze se na přízi obvykle přidává vosk), takže materiál před barvením by měl být předem upraven. Tento druh tkaniny, která je pouze předběžně upravena, ale není obarvena, se nazývá polobělená tkanina.

2. Účel předúpravy tkaniny

1. De-nečistota;

Například v procesu zpracování bavlněné tkaniny je krok zvaný mercerizace. Průřez bavlny má tvar kešu ořechů v přirozeném stavu. Mercerizací se může kešu ořech bavlníkového průřezu změnit na pravidelný kruh, což může bavlnu absorbovat barviva velmi rovnoměrně.

3. Snadné barvení;

4. Stabilizujte strukturu tkaniny a zobrazte skutečný stav tkaniny.

Látky se skládají z bavlny, lnu, hedvábí, vlny, kůže, chemických vláken a směsí.

Tkaninová forma

1. Hadřík: Vytiskněte celý kus látky a ořízněte ji.

2. Tisk částí: Tisk částí je tisknout na oděvy, které ještě nebyly ušity po proříznutí látky.

3. Ready-to-wear: Ready-to-wear tisk se provádí po šíření oděvu.

1. Tiskové funkce s plochou obrazovkou: menší omezení vzoru, přizpůsobení barev a typů tkanin.

Tisk je bohatý na barvy a jemné vzory a často se používá ve vysoce kvalitních textiliích.

2. Charakteristika rotačního sítotisku: Kontinuální rotace rotačního síta se používá pro tisk, který nejen udržuje styl sítotisku, ale také zlepšuje efektivitu výroby tisku. Obecně lze vytisknout 6 až 20 druhů barev.

Rozdíl mezi rotačním sítotiskem a plochým sítotiskem spočívá v tom, že rotační sítotisk je rychlý a vhodný pro velké objednávky; plochý tisk je vhodnější pro malé objednávky a velké objednávky, ale existuje problém s tiskem desek.

3. Vzorek se nejprve vytiskne na papír, poté na látku přes disperzní barviva, sublimuje se při vysoké teplotě.

Obvykle se používá v polyesterových tkaninách, jako jsou plavky, závodní obleky atd. Cena je malá, ale objednávka vyžaduje velké množství.

4. Digitální tisk digitální přímý paprsek může používat různá barviva podle různých tkanin.

Hlavním účelem je nastříkat vzor na látku, což vyžaduje obvyklé kroky napařování, aby byla zajištěna stálost.

1. Vložit tisk: Výhodou je, že barva je více trojrozměrná a nádherná, ale nevýhodou je, že rukojeť je tvrdá a není vhodná pro použití ve velkém měřítku.

2. Pěnivý tisk: Je to jako houba a je měkčí. Proces je podobný jako u tisku pastou, ale kvůli přidání expandéru, když teplota dosáhne 200 300 C, bude mít trojrozměrný účinek.

3. Tisk na vodní suspenzi: Výhodou je dobrá ovladatelnost, dobrá propustnost vzduchu po tisku, ale nevýhodou je, že na tmavé textilie nelze tisknout světlé barvy.

4. Flocking: Flocking fabric je produkt výsadby krátkých vláken na šedou látku pomocí elektrostatického pole vysokého napětí.

5. Výtisk: Proces částečného odstranění původní barvy a získání bílých nebo barevných vzorů na obarvených tkaninách tiskem. Barva obarvená na tkanině se nazývá základní barva. Chemikálie, které odstraňují základní barvu, se nazývají vypouštěcí činidla.

6. Závěsné barvení: zavěšení oděvů, jejich rozmístění na vratném stojanu, namáčení oblečení do barvicího žlabu, nejprve vysoká a poté nízká. Vzhledem k rozdílné době namáčení v koryto pro barvení bude docházet k mělkým až hlubokým barvicím účinkům.