Víte, jak odlišit různé látky?

- Mar 15, 2019-

Výchozí surovinou textilie jsou vlákna. Textilní vlákna jsou měkká, elastická, s určitou pevností, odolností proti tření a pevností v tahu. Bavlna , len, juta, ramie a další přírodní vlákna patří k rostlinným vláknům, zatímco vlna, velbloudí vlasy, kašmír, králičí vlasy a hedvábí patří k živočišným vláknům. Chemická celulózová vlákna a proteinová vlákna patří k umělým vláknům, zatímco polyesterová vlákna, polyamidová vlákna, polyakrylonitrilová vlákna a acetátová vlákna patří k syntetickým vláknům. Tkané a pletené tkaniny jsou dvě nejdůležitější složky textilu. Tkaniny lze rozdělit do pěti kategorií: bavlna, vlna, ložní prádlo, hedvábí a chemická vlákna. Pletené tkaniny lze rozdělit do pěti kategorií: oblečení, ponožky, rukavice, šátky a pletené chemické látky.

Identifikace textilních vláken obvykle zahrnuje senzorickou identifikaci, spalování, mikroskopické pozorování a chemické rozpouštění. To často vyžaduje několik různých metod pozorovat a testovat aby získal správný závěr.

Senzorická identifikace je identifikace vláken a tkanin rukou a očima. Ruční dotek se používá k identifikaci měkkosti, pružnosti a vrásek tkanin a je pozorován lesk, tloušťka, délka a tvar ohybu vláken nebo tkanin.

Vlastnosti různých druhů tkanin jsou následující: \ t

Bavlna: Vlákna mají přírodní kadeře. Vlákna jsou tenká a krátká. Délka vláken může dosáhnout asi 38 mm. Vlákna mají nízkou elasticitu, měkkou rukojeť a matný lesk.

Vlna: Vlákna jsou tlustá a dlouhá, kudrnatá, elastická, lesklá a teplá. Její tkanina není lehce vrásčitá, když je tře, a její pocit je hladký a ostrý.

Vlna obvykle označuje kudrnaté vlasy na ovcích a rovné vlasy na kozách.

Kašmír: označuje podsadu na kozí kůži. Ve srovnání s vlnou se kašmír cítí měkčí, hladší a jemnější.

Hedvábí: hedvábí je nejdelší a nejlepší v přírodních vláknech, s dobrou pevností, měkkou a hladkou rukojetí (hedvábí tussah je o něco silnější než moruše hedvábí), studený dotek a žádný významný rozdíl v síle použité k rozbití hedvábí v suchých a mokrých podmínkách .

Konopí: Vláknina je štíhlá, silná, drsná textura, nedostatek pružnosti a lesku a její textura je drsná a studená.

Umělá vlákna: nízká pevnost, snadné rozbití po smočení, špatná elasticita, rozbité konce jsou rozptýlené řasinky, rukojeť rukojeti rychle uvolňuje, vrásky jsou stále více zřejmé.

Nylon: Vysoká pevnost, prodloužení prodloužení, není snadné rozbít, pružnost látky lepší než hedvábí, hedvábí, drsná rukojeť.

Polyester: Tkanina má nejlepší elasticitu, nemá vrásky a hladkou rukojeť.

Akrylové vlákno: Tkanina má dobrou načechranou, měkkou rukojeť a vlnu, ale barva není měkká, suchá rukojeť a nízká elasticita.

Vinylon: Tkanina má špatnou elasticitu, snadno se složí a vrásky, tvrdá rukojeť a ne jasné barvy.

Při identifikaci textilií, tkanin z chemických vláken a vlněných tkanin tvoří drtivou většinu hedvábné tkaniny a lněné tkaniny. Chemická vlákna jsou chemická vlákna. Jedná se o vláknité tkaniny vyrobené chemickým zpracováním přírodních nebo syntetických makromolekulových materiálů. Čisté vlněné tkaniny odkazují na použití jemné vlny vysoké kvality, točil do vyšší počet česané vlny příze a tkané. Mezi surovinami jsou značné rozdíly. Nicméně, s neustálým vývojem moderní tkalcovské technologie, některé vlny-jako, hedvábí-jako a lněné-jako chemické vláknité látky téměř dosáhnou účinku falešného vzhledu. To umožňuje, aby někteří nelegální obchodníci využívali chamtivé psychologie některých spotřebitelů a nedostatek potřebných znalostí pro identifikaci textilií, aby napodobovali vlnu napodobující čisté hedvábí, napodobovali hedvábí napodobovat hedvábí, prát prádlo, perličkové prádlo, šlechtické lněné prádlo a jiná chemická vlákna, která napodobují čisté lněné tkaniny a podvádějí spotřebitele ve velikosti, aby se dosáhlo obrovského zisku. Obrovský počet spotřebitelů nesmí být malý, musí jít do velkých a středně velkých obchodů nebo textových franšízových obchodů, aby nakupovali vlnu, hedvábné oblečení a udržovali dobré faktury. Zároveň bychom se měli naučit a zvládnout vlastnosti a identifikační metody některých chemických vláken, čisté vlny, čisté bavlněné tkaniny, hedvábné a lněné tkaniny.


ADRESA: č. 17 8. ulice, okres hospodářského rozvoje Xiasha, Hangzhou

MOBILE: +8618258135873

E-MAIL: vivien@xhsilkfabric.com