Digitální technologie tisku

- Jun 12, 2020-

S neustálým vývojem výpočetní techniky je digitální tisk novým a high-tech produktem, který integruje mechanické a počítačové elektronické informační technologie. Poprvé se objevil v polovině devadesátých let a byl použit pro rychlý tisk reklamního papíru v rané fázi. Kombinace s technologií textilního tisku a barvení přinesla nový koncept textilnímu tiskařskému a barvicímu průmyslu.

1.1 Princip digitálního tisku

Digitální tisk je jednoduše říci, že různými digitálními prostředky, jako je skenování, digitální fotografie, obraz nebo různé digitální vzor vstupní počítač zpracovány počítačem, a pak zpracovány počítačové barevné separační tiskový systém, speciální software pohání čip vyvíjet vnější sílu na barvivo řešení prostřednictvím řízení svého tiskového systému, takže barvivo řešení lze vytisknout na tkanině (nebo střední) přes trysku Digitální technologie ovládá sprej a non trysky a pohyb směru XY a odpovídající přesný obraz. Tvoří řadu vysoce přesných tiskových produktů.

1.2 Důležité technické vlastnosti digitálního tisku

Prostřednictvím praktické aplikace se zjistí, že digitální tisk má ve srovnání s tradičním procesem tisku a barvení následující zjevné výhody:

(1) Vzhledem k tomu, že proces digitálního tisku se zbavuje mnoha technologických procesů, jako je separace barev a trasování, výroba a tvorba sítotisk ve výrobním procesu tradičního tisku, doba výroby se značně zkracuje. Způsob přijímání vzorů lze dosáhnout různými pokročilými prostředky, jako je CD-ROM a E-mai1. Obecně platí, že doba kontroly pravopisu nepřesahuje jeden pracovní den, zatímco tradiční cyklus kontroly pravopisu je obecně asi jeden týden. Kromě toho jsou díky zjednodušení procesu náklady na kontrolu pravopisu značně sníženy. Rychle pochopit potřeby zákazníků a poskytnout uspokojivé vzorky.

(2) Ukázku návrhu lze v počítači alespoň vůli upravit a nápad projektanta může být plně zobrazen. Pokud zákazníci nejsou spokojeni s vytištěným vzorkem, mohou jej výrobní technici, návrháři a zákazníci okamžitě společně upravit v počítači a změnit složení barev a vzorek. V tradičním tisku, jakmile je určen vzorek návrháře, je velmi zdlouhavé dílo upravit. Tam je nedostatek flexibility a rychlé adaptabilita na vzor a barevné sladění tištěných vzorů.

(3) Princip technologie digitálního tisku způsobuje, že její výrobky porušují omezení tradiční výroby chromaticity a délky květu, čímž se výrazně rozšiřuje prostor návrhu textilního vzoru a zlepšuje se kvalita výrobků. Pokud digitální tiskový stroj přijme 8 základních barev (čtyři barvy a tmavě modrá, světle červená, světle modrá a oranžová), může teoreticky vyjádřit 6,77 milionu barev, zejména při tisku vysoce přesných vzorů, jako je barevný gradient a mrak, má digitální tisk v technologii nesrovnatelné výhody.

(4) V procesu vysoce přesného inkoustového inkoustového tisku neexistuje tradiční vodní pasta. V procesu inkoustového tryskového tisku nedopadá téměř žádné plýtvání barvivem a odpadní vodou vznikající počítačem "distribuce podle poptávky" a hluk je menší než 58 dB, takže je eliminována vysoká spotřeba energie a znečištění a je realizován zelený výrobní proces.

(5) V procesu digitálního tisku jsou všechny druhy barevných dat automaticky zapamatovány počítačem. V dávkové výrobě se barevná data nezmění, aby byla zajištěna konzistence mezi malým vzorkem a velkým vzorkem, dávkou a dávkou. V tradičním tisku je těžké zaručit Li. Je to proto, že dávka míchání je odlišná, je obtížné zajistit, aby stejná barva byla zcela reprodukována.

(6) Výroba digitálního tisku skutečně realizuje výrobní proces malé dávky a rychlé reakce a výrobní šarže není omezena. A protože výrobní proces digitálního tisku realizuje digitální řízení počítače, flexibilní výroba může být prováděna podle potřeb. Například, když zákazníci přijdou na objednávku a zpracovat 10 ㎡ dekorativní látkou, trvá dodání pouze 1-3,5 hodiny, takže je možné stát na místě. Je však obtížné používat tradiční tisk.