Různé metody ptintingu III

- Jun 15, 2020-

Jiné metody tisku

1. Oboustranný tisk

Oboustranný tisk je potištěný na obou stranách tkaniny, což může získat látku s oboustranným účinkem a vzhled je podobný obalové tkanině s koordinačním vzorem vytištěným na obou stranách. Konečné použití je omezeno na oboustranné listy, ubrusy, nepodšílé nebo oboustranné bundy a košile.

2. Transparence tisk

U lehkých tkanin, jako je bavlna, hedvábí a smíšené pleteniny, je někdy vyžadován oboustranný efekt průniku tisku, aby některé z nich byly obráceny na manžetu nebo límec a tisková pasta musí mít dobrou vertikální propustnost a horizontální nepropustnost, takže je nutné mít speciální vysoce výkonnou tiskařskou pastu.

3. Perleťový a světelný tisk

Existují dva druhy perel: přírodní perly a umělé perly, které lze extrahovat z rybích šupin. Pearlescent nepotřebuje buzení světelným zdrojem, odolnost proti kyselinám a zásadám, vysokou teplotní odolnost. Perleťový tisk ukazuje perlu jako měkký lesk, milost, vynikající pocit a stálost rukou. Perleťová pasta je vhodná pro všechny druhy vláknového tisku. Může být použit samostatně nebo smíchán s barvou k výrobě barevné perleťové. V procesu tisku je lepší použít síťovou obrazovku 60-80. Luminiscenční tisk používá především luminiscenční krystalovou pastu pro tisk na povrch tkaniny, která je upevněna na tkanině předsušením a sušením tavení. Používá se hlavně v polyamidových a spandexových elastických protkaných výrobcích.

4. Záře ve tmě

Světelný prášek je druh kovové tkaniny vzácných zemin, která je vyrobena do prášku s jemností asi 1 μM. Po určitém množství světla může dosvit vzoru dosáhnout 8-12 hodin, což má dobrý světelný účinek, vynikající pocit ruky a stálost. Ale to je omezeno pouze na tisk na světle středně mleté barvy.

5. Tisk kapslí

Mikrokapsle se skládá z vnitřního jádra a kapslí. Vnitřní jádro je barvivo a kapsle povlak je želatina. Mikrokapsle má tři typy: jednojádrový typ, vícejádrový typ a složený typ. Jednojádrový typ obsahuje jedno barvivo, vícejádrový typ obsahuje mnoho barviv. Kompozitní mikrokapsle se skládá z vícevrstvého vnějšího filmu. Částice mikrokapslí jsou mezi 10 a 30 μM

6. Matný potisk (žakárový potisk)

V procesu pigmentového tisku lze získat účinek částečného matného tisku, který je jasný a tmavý a podobný žakárovém stylu. Rohožná buničina se obvykle skládá z oxidu titaničitého nebo povlaku bílé jako rohožní činidlo a nežloutnutí lepidla. Používá se hlavně v saténovém nebo keprovém hedvábí, hedvábí, syntetických vláknech, pletené tkanině z celulózových vláken a smíšené tkanině a také se používá v kalandrované tkanině a vzorovém papíru.

7, fólie tisk

Po smíchání zlatého prášku nebo stříbrného prášku se speciální pastou nebo lepidlem s dobrou průhledností bude vytištěno na tkanině a vytvoří zlatý nebo stříbrný efekt záblesku.

8. Lesklý tisk

Scintilátor je vakuový hliníkový plech s různými barvami, tloušťkou 0,008 mm-0,1 mm a vysokou teplotní odolností. Scintilátor tisk by měl být vyroben se silnou přilnavostí, transparentní film-tváření a dobrý lesk, který nebude mít vliv na scintilační lesk a speciální tiskovou pastu. Tkanina by měla být měkká a měla by mít dobrou stálost, aby se dosáhlo účinku oslnění.

9. Broskvový potisk

Imitace broskvové kůže je použití dovezené speciální buničiny (nebo povlak) pro broskvovou pokožku k dosažení povrchu pocit a vzhled broskvové kůže po tisku. Broskvová kůže buničina má silný krycí výkon, který je vhodnější pro velkoplošný povrchový tisk, není vystaven zemi, není blokován, a může být vytištěn na ploché obrazovce a kulaté obrazovce;

10. Imitace kůže tisk

Imitace kůže tisk je použití imitace kožené buničiny a povlaku pro tisk na tkanině, přes sušení, pečení k dosažení imitace kůže pocit a vzhled. Imitace kožené buničiny má dobrou pružnost a krycí sílu.

11. Barevně potisk (lesklý tisk)

Pomocí tiskové metody lesklé pasty a pigmentové pasty se tkanina vysuší a peče, takže povrch tkaniny může být potažen plastem a světlem.

12. Fotochromní tisk

Je založen na principu přeměny UV světla na energii. Aplikuje fotocitlivý materiál měnící barvu na tisk. Po tisku je výrobek vystaven slunci a UV záření a absorbuje energii slunce a UV světla, což vede ke změně barvy. Když se slunce a UV světlo ztratí, okamžitě se vrátí k původní barvě. Fotochromatická buničina je vyrobena z mikrokapsle. Tkanina je bezbarvá a bezbarvá, modrá a fialová.

13. Termochromický tisk

Používá termochromní materiály vytištěné na tkanině ke změně barvy opakovaně prostřednictvím změny teploty lidského těla. Termochromní buničina má 15 základních barev, nízkoteplotní barvu, vysokou teplotu barvy a všechny barvy se vzájemně mísí.