Různé metody očkování II

- Jun 15, 2020-

Klasifikace tiskovým strojem:

1. Ruční sítotisk

Ruční sítotisk je komerčně vyráběn na dlouhých deskách (desky až 60 yardů dlouhé). Potištěný hadřík se pokládá hladce na desku a povrch desky je předem potažen malým množstvím viskózní látky. Potom tiskárna posouvá rámeček obrazovky ručně rukou po celé ploše a tiskne jeden rámeček obrazovky najednou, dokud není textilie zcela vytištěna. Každý rámeček obrazovky odpovídá dekoraci tisku.

Rychlost výroby této metody je 50-90 yardů za hodinu a velké množství komerčních ručních sítotisků se také používá pro tisk řezaného oblečení. Ruční sítotisk se také používá k tisku omezených, vysoce módních dámských oděvů' a tisku malého množství produktů pro průzkum trhu.

2 、 Plochý tisk, sítotisk

Tiskařská matrice je polyesterová nebo nylonová síto (vzorová deska) upevněné na čtvercovém rámu dutým vzorem. Vzor na květinové desce může procházet barevnou pastou a část bez vzoru je uzavřena polymerním filmem. Při tisku vzorník pevně přitlačí látku a vzorník se naplní barevnou pastou, která se opakovaně seškrabává škrabkou, aby se barevná pasta dostala na povrch tkaniny vzorem.

Proces tisku plochým sítem je spíše přerušovaný než kontinuální, takže rychlost výroby není tak rychlá jako kulatá obrazovka.

Rychlost výroby je asi 500 yardů za hodinu.

3 、 Rotační tisk

Tiskařská matrice je válcová niklová síto s dutým vzorem, která je instalována v horní části gumového vodicího pásu v určitém pořadí a může se synchronně otáčet s vodicím pásem. Při tisku je barevná pasta vložena do sítě a uložena ve spodní části sítě. Když se kulatá síť otáčí s vodicím pásem, škrabka pevně přitlačená na spodní část sítě a ozdobná síť jsou relativně poškrábány. Barevná pasta dosáhne povrchu tkaniny vzorem na síti.

Rotační sítotisk patří k nepřetržitému zpracování s vysokou účinností výroby.

Rotační sítotiskový proces je kontinuální proces a tištěná textilie je transportována ke dnu rotační sítové květinové trubice konstantním pohybem širokým gumovým pásem. Při sítotisku je rychlost výroby rotačního sítotisku nejrychlejší, více než 3500 yardů za hodinu.

Proces výroby kulaté sítě: kontrola a příprava černobílého rukopisu - výběr kulaté sítě - čištění kulaté sítě - Aplikace fotorezistu - expozice - Vývoj - pečení - lepení - kontrola pohotovostního stavu.

4. Válečkový tisk

Válečkový tisk, stejně jako novinový tisk, je vysokorychlostní proces, který může produkovat více než 6000 yardů tištěné látky za hodinu. Tato metoda se také nazývá mechanický tisk. Měděný válec může být vyryto velmi jemnými jemnými čarami v těsném uspořádání, takže může tisknout velmi jemné a měkké vzory.

Pokud velikost šarže každého vzoru není příliš velká, není tato metoda ekonomická.

Válečkový tisk je výrobní metoda s nejmenším využitím velkoplošného tisku. Protože se móda stává stále více populárnější a objednávky velkoplošného tisku jsou stále méně a méně, produkce válcového tisku se každým rokem snižuje.

Válečkový tisk je často používán pro tisk s velmi jemnými liniovými vzory, jako je česané tvídové vlákno Paisley'

5. Tepelný tisk

Nejprve se vzor vytiskne na papír disperzními barvivy a tiskařskou barvou a poté se tiskařský papír (také nazývaný transferový papír) uloží. Když je tkanina potištěna, přenosový papír a nepotištěný papír jsou vloženy tváří v tvář přes tiskové zařízení pro přenos tepla. Za podmínek přibližně 210 ℃ (400 t) je barvivo na přenosovém papíru sublimováno a přeneseno do textilie pro dokončení tisku. Květinový proces nevyžaduje další zpracování. Tento proces je relativně jednoduchý.

Disperzní barvivo je jediné sublimovatelné barvivo, v jistém smyslu jediné barvivo, které lze použít pro tisk pro přenos tepla. Proto lze tento způsob použít pouze u tkanin složených z vláken s afinitou k těmto barvivům, včetně acetátových vláken, akrylonitrilových vláken, polyamidových vláken (nylon) a polyesterových vláken.

Pro přenos řezů lze použít tisk pro přenos tepla. V tomto případě se používá speciálně navržený vzor. Jako kompletní způsob tisku tkanin vyniká tisk pro přenos tepla z tiskového procesu, čímž se eliminuje použití velkých a drahých sušáren, parních strojů, praček a stenterů.

Rychlost výroby nepřetržitého přenosu tepla je asi 250 yardů za hodinu.

Vzhledem k velkému vlivu teploty a dalších parametrů procesu na konečnou tvorbu barev v procesu přenosu tepla však tuto metodu nelze použít, pokud jsou požadavky na barvu asvětlo je velmi přísné.

6. Digitální tisk

Inkoustový potisk má stříkat malé kapičky barviva a zůstat v přesné poloze textilie. Vytváření trysek a vzorů používaných k rozprašování barvicího roztoku může být řízeno počítačem a lze získat složité vzory a přesný cyklus vzorů.

Inkoustový tryskový tisk eliminuje zpoždění a zvyšování nákladů způsobené rytím válců a sítotiskem, což je konkurenční výhoda na rychle se měnícím textilním trhu. Systém tryskového tisku je flexibilní a rychlý, který se může rychle změnit z jednoho vzoru na druhý.

7. Flocking printing

Flocking printing je druh způsobu tisku, při kterém se vláknitá chmýří (asi 1 / 10-1 / 4 palce) zvaná krátká vlákna přilepí na povrch tkaniny podle specifického vzoru. Tento proces sestává ze dvou fází: nejprve se tisknou vzory na tkanině s lepidlem namísto barviva nebo barvy, a pak se spojí vláknitý lem s tkaninou, který bude fixován pouze v místě, kde bylo lepidlo naneseno. Existují dva způsoby připevnění vlákenného vlákna k povrchu textilie: mechanické vločkování a elektrostatické vločkování.

Vlákna použitá pro elektrostatické vločkování zahrnují všechna vlákna použitá v praktické výrobě, z nichž nejběžnější jsou viskózová vlákna a nylon. Ve většině případů jsou krátká střižová vlákna barvena před jejich transplantací na tkaninu.

Schopnost vločkové textilie odolávat suchému čištění a / nebo čištění vody závisí na povaze pojiva.

Vzhled flockované textilie může být semiš nebo kašmír