Rozdíly mezi šifon, saténové hedvábí a moruše hedvábí

- Aug 08, 2020-

Je šifon a saténová gáza totéž?

Morušové hedvábí

Hedvábí je druh kontinuální dlouhé vlákno, které je ztuhnutí hedvábné kapaliny vylučované zralé bource morušového při kokonování, také známý jako "přírodní hedvábí". Stejně jako vlna, je to jedno z prvních používaných živočišných vláken lidskými bytostmi. Podle různých potravin může být rozdělena na morušový bource morušového, dubový bource morušového, maniokum bource morušového, kafr bource morušového, vrbový bource morušového a Antheraea Yamamai.

Vlákno z jednoho kokonu se nazývá kokonové hedvábí. Skládá se ze dvou jednotlivých vláken potažených sericinem. Jedná se o druh hedvábí vyrobeného vytažením kokonového hedvábí z několika kokonů a jeho zabalením sericinem. To může být rozdělena do moruše hedvábí (také známý jako syrové hedvábí) a tussah hedvábí (souhrnně označované jako hedvábí). Hedvábí bez sericinu se nazývá rafinované hedvábí. Mohou být použity jako suroviny pro tkaní různých druhů tkanin

Hedvábné vlákno se skládá ze dvou trojúhelníkových nebo poloeliptických hedvábných fibroinů potažených sericinem a jeho průřez je oválný. Hedvábné vlákno je proteinové vlákno. Sericin a hedvábný fibroin jsou hlavní složky, z nichž hedvábný fibroin představuje asi 3 / 4 a sericin představuje asi 1 / 4. Sericin a hedvábný fibroin se skládají z 18 aminokyselin a obsahují asi 97% čisté bílkoviny.

Sericin je druh kulového proteinu s dobrou rozpustností ve vodě. Hedvábí je odgumové a rafinované rozpuštěním v horké vodě. Vzhledem k různým složení aminokyselin sericinu a hedvábného fibroinu, hedvábný fibroin je fibrin a sericin je globulin. Celková délka hedvábí zvracení bource morušového je více než 1000 metrů, následovaná dalšími. Proto je houževnatost hedvábí patřícího moruše nejlepší.

Hedvábí, také známý jako skutečné hedvábí, je druh dlouhého hedvábí vyrobeného z morušového hedvábí a několika kokonového hedvábí.

Vzhledem k tomu, moruše hedvábí není znečištěna ve výrobním procesu od výsadby moruše a zvyšování bource morušového navíjení a tkaní hedvábí, je to zelený produkt vysoce chválen světem. To je také známé jako "vláknina Královna" pro své bílkovinné vlákno, porézní materiál, dobrou propustnost vzduchu a vynikající absorpci vlhkosti.

Látkové vlastnosti hedvábí

1. Hedvábí je druh proteinového vlákna, který se skládá z sericinu a hedvábného fibroinu. Skládá se z 18 druhů aminokyselin v různém poměru a prostoru. Sericin navenek, hedvábný fibroin, dva úzce spojeny. Struktura sericinu je volná a drsná, takže potřebuje odgumming. Struktura hedvábného fibroinu je kompaktní, měkká a jasná, s perleťovým leskem.

2. měkká, hladká, hustá, baculatá, vynikající elasticita.

3. Má dobrou hygroskopičnost, propustnost vzduchu a funkci péče o pleť. Hedvábí je proteinové vlákno. Hedvábný koberec z hedvábí má dobrou ultrafialové absorpci. Hedvábí je druh porézního vlákna, takže má dobré vlastnosti tepelné konzervace, absorpce vlhkosti, odvod vlhkosti a propustnost vzduchu a má určitý ochranný účinek na pokožku.

4. Hedvábí je jemné a mělo by být pečlivě postaráno, aby se zabránilo poškození bílkovinných vláken způsobené gravitačním třením a kroucením nebo tažením na drsných místech.

Šifon

Šifon, s vynikajícím závěsem a pohodlným tělovým nádechem, je běžným designovým materiálem pro designéry v létě. V designu letní šifonové sukně je běžnou metodou designu dělat vrásky a využívat jeho dobrý přirozený pocit závěsu a přirozený plisovaný efekt. Šifon "pochází z francouzského chiffe, což znamená lehké a průhledné tkaniny. Jeho podstatou jsou spřádací produkty hedvábných výrobků. Tkaniny jsou lehké, průhledné, měkké a elegantní.

Klasifikace šifonu

Šifon a šifon jsou klasifikovány.

1. Simulace hedvábí šifon obecné složení pro 100% polyester (chemické vlákno), jeho slavný zástupce je Georgette!

Textura rysy: lehké a tenké, měkké, přírodní cítit dobře, kůže přátelský pocit (samozřejmě, to jsou jen vzhled rysy, bez ohledu na to, jak napodobit, to není tak dobré jako skutečné hedvábné šifon), ale proto, že imitace hedvábného šifonu je čisté vlákno, to není snadné umýt a odbarvit. Nebojí se vystavení slunci. Snadno se s ním manipuluje (lze prát v pračce) a má lepší pevnost.

2. Složení hedvábného šifonu je 100% morušové hedvábí (přírodní vlákno), které má výše uvedené vlastnosti vzhledu. Kromě toho je dlouhodobé nošení dobré pro lidskou pokožku, chladné a prodyšné, silné vstřebávání vlhkosti, které není dosaženo imitacem hedvábného šifonu. Nicméně, tam jsou některé aspekty hedvábného šifonu, který nemůže dohnat, že imitace hedvábného šifonu. Například po umytí je snadné se stát šedým a lehkým a nemůže být vystaven slunci (bude žlutá). Je velmi obtížné se o to postarat (je třeba ji umýt ručně) a jeho pevnost není dobrá (snadné protáhnout přízi a roztrhat ve švu).

Saténová gáza

Saténový pás je druh struktury tkaniny. Pokud se hedvábí používá jako surovina, je to hedvábný saténový pás; pokud se polyester používá jako surovina, je to polyesterový saténový pás. Jedná se o satén a gázovou látkovou kompozitní tkaninu, je zvláštní texturou tkaniny. Jeho výhody jsou elegantní a lesklé. Hedvábná tkanina má průhledný a měkký pocit, zatímco saténová část je plná saténového lesku. Hedvábná šátek tkanina se saténovým pruhem může zvýšit luxusní pocit hedvábného šátku.